П`ятниця
10.05.2024
20:53
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
МЕТОДИЧНА РОБОТА
ВИХОВНА РОБОТА
БЛОГИ ВЧИТЕЛІВ
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Червонопільська ЗОШ I-III ст. Осипенківської сільської ради

Наказ 389 "Олімпійське лелеченя"
НАКАЗ
 17.12.2012                                                                                                    № 389


Про проведення І,ІІ турів Всеукраїнського
спортивно-масового заходу серед дітей
та юнацтва «Олімпійське лелеченя»
у 2012-2013 навчальному році
 

На виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 13.12.2012 № 425 «Про проведення І,ІІ,ІІІ турів Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» у 2012-2013 навчальному році» та з метою виховання підростаючого покоління на гуманістичних цінностях олімпійського руху, формування в них культури здоров’я, залучення до активних занять фізичною культурою та спортом
НАКАЗУЮ:
1    Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів забезпечити проведення І та ІІ турів Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»  серед учнів 5-6 класів загальноосвітніх навчальних закладів до 28 лютого 2013 року відповідно до Положення(додаток 1,3);
2    Затвердити склад районного журі(додаток 2);
3    Провести  районний етап у лютому  2013 року у Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
4    Районному журі (Перетятько М.П.) надати звітні матеріали за підсумками проведення районного етапу заходу на кафедру фізичної культури і спорту ЗОАППО до 01 березня  2013 року(додаток 4);
5    Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти  Варакіна В.В.

Начальник відділу освіти
райдержадміністрації                                                 В.М.Липський

Варакін, 3-62-34   

Додаток 1 до наказу
відділу освіти  
від 17.12.2012  № 389

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнській спортивно-масовий захід серед дітей та юнацтва
«Олімпійське лелеченя»

Ініціатором і засновником всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" є Національний олімпійський комітет України.
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету - надихнути молодих людей всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями.

1. Загальні положення
1.1. Обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" (надалі - Захід) проводиться кафедрою фізичної культури і спорту комунального закладу «Запорізька обласна академія післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради протягом кожного навчального року.
1.2. Основна мета Заходу - виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху - дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, підготовка до високопродуктивної праці.
1.3. Правове регулювання Заходу здійснюється відповідно до законодавства України, Статуту НОК України та цього Положення.
1.4. При проведенні Заходу не допускається використання прапорів, гасел, знаків, символік тощо, які мають ознаки політичних партій, різних рухів та організацій громадян, які не мають спортивної спрямованості. Не допускається будь-яка політична агітація та пропаганда.

2. Мета та завдання
2.1. Мета обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" - пропаганда здорового способу життя, поширення ідей та розвитку олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей та юнацтва до занять спортом, організація змістовного дозвілля.
2.2. Завдання заходу:
2.2.1. формування свідомості учнів щодо корисності та необхідності занять фізичною культурою і спортом;
2.2.2. збагачення знаннями учнів стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів;
2.2.3. формування уявлення учнів про олімпійський рух у світі та, зокрема, в Україні.
2.2.4. розвиток пізнавального інтересу до фізичної культури, спорту та олімпійського руху;
2.2.5. створення засобами фізичної культури та спорту творчої атмосфери, пробудження в учнях бажання розвиватися та удосконалювати свої здібності;
2.2.6. виховання позитивного відношення та інтересу до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового способу життя;
2.2.7. сприяння вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів, які гідно представляють нашу державу на міжнародних змаганнях найвищих рівнів;
2.2.8. сприяння поширенню ідей гуманізму.

 
3. Організація проведення
3.1. Обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" проводиться у три етапи:
I етап - загальношкільний – січень - лютий;
II етап - районний (міський) - лютий;
III етап - обласний - березень;
3.4. Організація і проведення І етапу покладається на педагогічний колектив школи, безпосереднє проведення - на відповідний оргкомітет та головну суддівську колегію школи.
3.5. Організація і проведення II етапу заходу покладається на місцеві осередки НОК України, місцеві органи виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту. Безпосереднє проведення здійснюють відповідні оргкомітети та суддівські колегії.
3.6. Керівництво та організацію проведення ІІІ етапу заходу здійснюють кафедра фізичної культури і спорту КЗ "ЗОАППО" ЗОР, осередки НОК України, місцеві органи виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту. Безпосереднє проведення III етапу Заходу покладається на оргкомітет та суддівську колегію.

4. Учасники Заходу
4.1. У І етапі Заходу беруть участь команди, складені з учнів 5-6 класів (кожен клас виставляє окрему команду) у кількості 12 осіб, з них: 6 - дівчат та 6 - хлопчиків.
4.2 У районному та обласному етапах Заходу беруть участь збірні команди навчального закладу, складені з учнів 5-6 класів у кількості 13 осіб, з них: 6 - дівчат, 6 - хлопчиків та представник навчального закладу.

5. Програма заходу
5.1. Програма Заходу на всіх етапах включає три складові: спортивну, освітню та культурну частини.
5.2. І етап.
5.2.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.2.2. Комбінована естафета.
5.2.3. Рухлива гра.
5.2.4. Вікторина.
5.3. II етап.
5.3.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.3.2. Комбінована естафета.
5.3.3. Рухлива гра.
5.3.4. Вікторина.
5.4. III етап.
5.4.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз, інформація про школу).
5.4.2. Комбінована естафета.
5.4.3. Рухлива гра.
5.4.4. Культурно-освітня програма (вікторина, конкурс малюнку, театралізоване дійство на олімпійську тематику).
5.6. Наповнення спортивної", освітньої та культурної частин програми Заходу на кожному з етапів визначається оргкомітетом відповідно до методичних рекомендацій.

6. Визначення та нагородження переможців
6.1. Команди-переможці та команди-призери визначаються у кожному окремому виді програми Заходу на кожному з етапів.
6.2. Команди-переможці І, II та III етапів визначаються за найменшою сумою місць, набраною за результатами окремих видів програми Заходу. При однаковій сумі балів перевага надається команді, у якої кращим є результат у комплексній естафеті.
6.3. Команди-переможці та команди-призери у кожному окремому виді програми Заходу нагороджуються:
6.3.1. на І етапі - дипломами різних ступенів місцевих осередків НОК України;
6.3.2. на II та III етапах - дипломами різних ступенів місцевих осередків НОК України та сувенірною атрибутикою НОК України;

7. Порядок і термін подачі заявок
7.1. Після проведення І етапу загальноосвітній навчальний заклад направляє протокол до місцевого осередку НОК України.
7.2. Районний (міський) оргкомітети та суддівські колегії визначають учасників II етапу (можливе проведення змагань II етапу по підгрупах або зонах з наступним проведенням фінальної частини). За результатами проведення II етапу протоколи направляються до обласного оргкомітету до 30 березня поточного навчального року.

8. Висвітлення Заходу у ЗМІ
8.1. Захід широко анонсується та висвітлюється в ЗМІ.
8.2. Обласний оргкомітет запрошує представників ЗМІ взяти активну участь у Заході.
8.3. Обласний оргкомітет в офіційних прес-релізах розповсюджує інформацію про Захід, його історію та інформацію про організацію.
8.4. По завершенню Заходу готуються окремі теле- та радіопередачі про перебіг подій, яскраві моменти та творчий підхід організаторів до реалізації мети зазначеного заходу.

9. Фінансування Заходу
11.1. Витрати на проведення першого, другого та третього етапів здійснюються за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Методичні рекомендації

Знання історії і розвитку олімпійського руху, його ідеалів і цінностей, місця у системі явищ сучасного суспільства, формування в учнів навичок та культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом має велике виховне і освітнє значення. Саме тому, Національний олімпійський комітет України ініціював проведення Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя".
Дуже важливо, щоб у підготовці та проведенні заходу брав участь весь педагогічний колектив навчального закладу. Бажано залучити до його проведення учасників Олімпійських ігор, відомих спортсменів, тренерів, випускників навчального закладу, які мають спортивні досягнення, діячів культури і мистецтва. Велику користь у справі виховання школярів, встановленні добрих відносин взаєморозуміння, взаємоповаги і співробітництва сім'ї і школи відіграє участь батьків у цьому заході.
До змагань допускаються учні, віднесені за станом здоров'я до основної медичної групи. Учні, віднесені за станом здоров'я до підготовчої і спеціальної медичних груп, можуть бути помічниками, суддями тощо.
Важливою умовою проведення заходу є виконання церемоній (відкриття, складання присяги учасниками і суддями, нагородження та закриття) та використання олімпійської символіки.
Захід "Олімпійське лелеченя" є комплексним. Його програма складається з презентації команди, спортивної та культурно-освітньої програм.
Презентація команди «Ми - олімпійська надія України» - представлення команди з використанням художнього слова, вокалу, виконання елементів видів спорту, танцю, що розповідає про місце олімпійського руху в діяльності навчального закладу, регіону. Презентуючи команду варто звернути увагу на виготовлення емблеми, наявність девізу, музичного супроводу, використання мультимедійних засобів, художнього оздоблення місця презентації, плакатів, газет та ін. Тривалість презентації - до 10 хв.
До спортивної програми належать змагання з комплексної естафети, до якої входять елементи різних видів спорту.
Комбінована естафета складається з 12 етапів по 30 м. Етапи комбінованої естафети кожний навчальний заклад може формувати на свій розсуд із представлених нижче видів рухової діяльності:
1. Біг «по сходинках».
2. Біг з підбиванням повітряної кульки.
3. Біг з підкиданням м'ячика ракеткою для настільного тенісу.
4. Біг у ластах.
5. Стрибки у мішках.
6.Стрибки з м'ячем, затиснутим між колінами.
7. Біг, обертаючи скакалку вперед.
8. Стрибки «по купинах».
9. Ведення баскетбольного м'яча з обвідкою стійок.
10. Подолання перешкод висотою 50 см.
11. Ведення футбольного м'яча з обвідкою стійок.
12. Гладкий біг на 30 м.
13. Біг з розкладанням предметів («посадка картоплі»).
14. Подолання перешкоди підлазінням.
15. Ведення малого м'яча гімнастичною палицею.

Порядок етапів естафети на фінальних змаганнях визначається оргкомітетом і оприлюднюється під час наради з представниками команд-учасниць фінального туру.
Крім того, варто звернути увагу на виконання таких вправ, як:
• метання «літаючої тарілки»;
• подолання бар'єрів;
• стрибки на скакалці (на кількість разів за 20 сек.);
• стрибки «у квадраті» (на кількість разів за 20 сек.);
• кидання набивного м'яча (1 кг) назад;
• метання малого м'яча з колін на дальність.
Культурно-освітня програма включає вікторину «Знавець олімпійського спорту», конкурс малюнків та літературних творів на олімпійську тематику.
Проведенню вікторини повинні передувати заняття, на яких учні знайомляться з історією Олімпійських ігор Стародавньої Греції, відродженням сучасних Олімпійських ігор, символікою та церемоніями Ігор, розвитком олімпійського руху в світі та Україні. Запитання мають бути чіткими і конкретними. Варто вивісити у школі орієнтовні запитання, список рекомендованої літератури, щоб учні могли і самостійно готуватися до вікторини.
Організаційні форми проведення вікторини можуть бути різними. Учні можуть відповідати усно або письмово, індивідуально або групою. Для забезпечення наочності та підвищення зацікавленості учнів доцільно використовувати мультимедійні засоби. Важливо повідомити учнів про час, який відводиться на відповідь.
Підсумки конкурсу малюнків доцільно оприлюднити у навчальному закладі, зробивши виставку представлених робіт.
Визначення переможців літературного конкурсу (віршів) варто провести як засідання читацького клубу, літературних читань, презентації або концерту.
 



Додаток 2 до наказу
відділу освіти  
від 17.12. 2012 № 389



СКЛАД ЖУРІ
РАЙОННОГО  ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СПОРТИВНО-МАСОВОГО ЗАХОДУ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА «ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ»

Перетятько М.П.    -    директор Осипенківського ДЮКФП    голова журі
Новосела О.В.    -    заступник директора Осипенківського ДЮКФП    заступник голови журі
Захарченко М.М.    -    вчитель Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст., голова районного методичного об’єднання      член журі
Чорна М.Г.     -    методист РМК    член журі
Даниленко Н.В.    -    методист РМК    член журі
Макаревич О.С.    -    начальник відділу в справах сім’ї, молоді та спорту(за згодою)    член журі
Варакін В.В.    -    головний спеціаліст відділу освіти     член журі
 
Додаток 2 до наказу
відділу освіти  
від 17.12. 2012 № 389

ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ
І етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва
«Олімпійське лелеченя»
Навчальний заклад: ___________________________________________


пор.    Склад команди    Оцінка за презентацію команди    Оцінка за комбіновану естафету    Оцінка за
рухливу гру    Оцінка за
вікторину    Загальна
оцінка    Місце
                            
                            
                            
                            
                            

Члени журі:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Голова журі: _________________________________________________________________
(підпис, дата, печатка).
 




Додаток 4 до наказу
 відділу освіти
від 18.05. 2011 № 188

ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ
ІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу
серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя»
Бердянський район

№№ пор.    Склад команди (ПІБ учнів)    № ЗНЗ, адреса, телефон    Оцінка  за презентацію команди    Оцінка за комбіновану  естафету    Оцінка  за рухливу гру    Оцінка  за вікторину    Загальна  оцінка    Місце
                                
                                
                                
                                
                                

Члени журі:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Голова журі: _________________________________________________________________
(підпис, дата, печатка).


Категорія: Мої статті | Додав: cypress (07.01.2013)
Переглядів: 1531 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0