Неділя
28.04.2024
10:08
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
МЕТОДИЧНА РОБОТА
ВИХОВНА РОБОТА
БЛОГИ ВЧИТЕЛІВ
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Червонопільська ЗОШ I-III ст. Осипенківської сільської ради

     Перша  початкова школа  на території с. Червоне Поле була  розташована у будинку німецького колоніста Шоля по вулиці Верхній (за Фещенком), на території с. Рикове.   Пізніше школа перетворена  в будинок. У школі жило 2 вчителя. Один  з них - Марухнич Василь Семенович.  В цій школі початкову освіту отримувала майбутній директор  Червонопільської школи Щербак Марія Минівна. В школі навчалося до 30 учнів. В роки війни в будинку цієї школи був розташований штаб німців. Під час голоду 1932-1933 років діти перестали відвідувати школу. Вони збирали з полів кукурудзу, яку нанесли миші по кучах. Весною збирали цвіт акції, розтирали її та перемішували з кофе з ячменю.
Друга початкова школа в нашому населеному пункті розміщалася в приватному будинку  біля бойні,  в селі Широка Долина (там був окремий колгосп. Вона почала працювати після того як закрили школу у с.Рикове.
     У зв’язку із зменшенням учнів, початкову школу перевили до семирічної, яка знаходилася в центрі села. Будинок школи перетворився в дитячий садок. Центральний  корпус школи і фізичний кабінет  в центрі села будували у 20-роки. Один із корпусів був куркульською хатою  За спогадами Баранової Р. Г. у 1925-27 р. зводились основні будівлі семирічки, а в 1927 році діти вже ходили в Червонопільську початкову  школу. Дата побудови школи була викарбувана на високих тополях.
      У 1931 році в селі Деревецьке відкрилася семирічна школа, яка в 1932 році була переведена в село Червонопілля. Тому  вважаємо , що рік заснування школи 1927.
Пізніше школа розміщувалася в шести корпусах. У чотирьох – навчальні класи. Їдальня і майстерня знаходились окремо. За ними –спортзал. Після війни корпус, в якому розміщалися квартири для учителів, перетворений у фізичний кабінет, а в основному корпусі розмістилися три класні кімнати.  
     У 1959 році школа була реорганізована у восьмирічну. Школа була освітнім центром села. Передплачувалися газети «Радянська освіта», «Учительская газета». Ремонт проводили за рахунок колгоспу. Діти допомагали працювати на колгоспних полях. При школі діяли піонерська та комсомольська організації. Ходили в походи. Кожного свята класи випускали стінні газети. Відмінників в кінці навчального року нагороджували книгами.
На початку 80-х років у школа розміщалася у шести корпусах   в ній працювало 13 вчителів, 6 техпрацівниць. Було пічне опалення. В кожному корпусі був котел і палили його вугіллям. Учителі ходили на уроки із корпуса в корпус. У 1982 році було проведено парове опалення. В цей час у восьмирічній школі навчалося 116 учнів.
      З 1981 року школу очолює молодий, енергійний директор Новак Леонід Миколайович, який став головним ініціатором побудови нової школи. Саме з 1982 року почалася розмова про будівництво нового приміщення школи. Багато зусиль в організації проектування та будівництва школи доклала тодішній сільський голова Безп’ята Віра Михайлівна. Її довідка проте, що школа введена в план будівництва  та її будуватиме міжколгоспбуд, зрушили справу з місця.
      З 01.01.1987 року будівництво школи почала здійснювати організація ПМК-177під керівництвом Черкасова І.Ф.(пізніше ця організація почала називатися райагробуд). З цього часу розпочалося активне будівництво. Були дні, коли одночасно на об’єкті працювало більше ста будівельників. Зима 1986-1987 року видалася сніжною. Шар снігу досягав висоти до півтора метра. Водіям колгоспу імені Ілліча потрібно було долати значні труднощі для того, щоб довести шкільне обладнання до села. Його розміщували  у колгоспних складах. Кошти на будівництво школи та на  закупівлю для неї обладнання були виділені колгоспом. Вартість новобудови  становила 850 тис. крб. – річний прибуток колгоспу. Держава повернула колгоспу тільки половину – 400 карбованців.  Для прискорення будівництва та вирішення проблем, які виникали, правління колгоспу проводило наради, на яких були присутні секретар райкому, представник обласного управління сільського господарства. Неодноразово об’єкт відвідував начальник обласного управління освіти Тетерятник Борис Григорович. Під кінець 1988 року будівництво двоповерхового будинку було завершено. В благоустрої приміщення та території брали участь старшокласники, вчителі, жителі села  
      Рішенням Міністерства освіти України відбулася реорганізація школи  з восьмирічної в середню  01.09.1987р. Перший набір учнів у 10 клас здійснила Вовченко В. Є. До 9 класу вступило 15 учнів.
        Першого лютого 1988 року  учні зайшли до школи для  навчання. Ця дата і стала днем відкриття нової школи.