Понеділок
13.05.2024
03:23
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
МЕТОДИЧНА РОБОТА
ВИХОВНА РОБОТА
БЛОГИ ВЧИТЕЛІВ
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Червонопільська ЗОШ I-III ст. Осипенківської сільської ради

Як зробити Інтернет безпечним?
05.02.2016, 09:07

Ніколи не відмовляйтесьвідпояснень і не лайте дитину, якщо вона звернувся до Вас з питанням на «слизьку» тему. Дитина повинна знати, що у Вас вона можеотримативсінеобхідніроз'яснення.

Регулярно розмовляйте з дитиною про те, якісайти вона відвідала та про щоцікаве там довідався. Не забувайтесамірозповідати та показувати, щокорисного Ви знайшли в Інтернеті, чиякщонавикамироботивмережі не володієте  в іншихджерелахінформації.

Виконаннянаступнихпунктівдопоможезахистити вашу дитинупід час перебуванняїї в мережі:

1. Виконаннятрьохосновних правил

Якщовипрацюєте з комп’ютером, власним прикладом заохотьтедитинувиконувати три загальних правила, якщо не працюєте – дізнайтеся про кожен з перерахованихпунктівдокладніше і пояснітьдитинінеобхідністьдотриманняцихтрьох правил:

a) Приділяйтеувагузахистуустаткування та інформації:

• Регулярно обновляйте операційну систему.

• Використовуйтеантивіруснупрограму.

• Застосовуйтебрандмауер.

• Створюйтерезервнікопіїважливихфайлів.

• Будьте обережні при завантаженніновихфайлів.

b) Захистіть себе в он-лайні

• Зобережністюрозголошуйтеособистуінформацію.

• Думайте про те, з ким про щорозмовляєте.

• Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформаціянадійна та не всікористувачівідверті.

c) Дотримуйтеся правового поля

• Законівпотрібнодотримуватисянавіть в Інтернеті.

• Дотримуйтесязагальноприйнятих норм спілкування

• При роботі в Інтернеті не забувайтепіклуватися про інших так само, як про себе

2. Створітьбезпечну зону та контролюйтедотриманнядитиною меж цієїзони

Постарайтеся разом з дитиною, знайтикорисні, цікаві й безпечнісайти, які вона переважно буде відвідуватинадалі. Періодичновідвідуйтеїх разом. З таких сайтів сформуйте список дозволенихсайтіввпрограмномузабезпеченнісистемимережноїбезпекивашоїсистеми, наприклад - для цьогоможназастосуватиналаштуванняпараметрівоглядача (не забудьте при цьомупрограмнозаборонити доступ до налаштувань з сторониіншихкористувачів). В цьомувипадкуякщодитинінеобхідно зайти на новий сайт, їйприйдетьсяпопроситивашоїдопомоги на додаванняйогоадреси в перелікдозволенихсайтів, отжевиматиметезмогуоцінитибезпечність сайту до того, як він стане вільнодоступнимдитині.

Крім того корисновстановитипрограму – фільтр. За допомогоюпрограмфільтраціїможнавстановитиобмеження веб-сайтів на основізмісту. Цеозначає,щовстановивши й настроївшитакупрограму, Ви можете заблокувати для дитини доступ до сайтів, якімістятьматеріали, визначені як небезпечні (порнографія, насильство, суїцидтощо).

За допомогоютехнологіїфільтрів і блокуванняможнатакожобмежитиперелікспіврозмовників, з якимидітиспілкуються через Інтернет.

ПАМЯТАЙТЕ! Програмнезабезпеченняблокування та фільтраціїдопоможе вам уникнутибагатьохнеприємностей, але не всіх, тому прищепленнядітямкультуриперебуваннявмережі та постійнийбатьківський контроль залишаєтьсяосновним методом забезпеченнябезпекидітей в Інтернеті. Для цього:

- ЗробітьІнтернетновимзасобомсімейногоспілкування. Вигадайтецікаве для Вас і Вашоїдитинихобі, наприклад – знаходьте в Інтернетівеселі картинки, на якусь тему, або – створітьспільний он-лайн фотоальбом, а фотознімки для ньогоробітьмобільним телефоном. Під час спільноговідвідуванняІнтернетувиненав'язливо можете розповідатидитині про культуру поведінки в Мережі, звертатиувагу на приховані погрози, аналізуватиреакціюдитини на негативнуінформаціютощо.

- ЧастішеобговорюйтеІнтернет, розповідайте та показуйте, щоцікавого й корисноговизнайшли в Мережі, запитуйте про це в дитини. Дізнавайтесябільше про корисніможливостіІнтернету та поділитьсясвоїмизнаннями з дитиною. Разом знаходьтесайти, цікаві для неї і для вас, і відвідуйтеїх разом.

- Як привчитидитиникоректнійповедінці в Інтернеті? Як і в звичайномужитті, головним правилом кожноїлюдиниповинне бути: «Поводься з іншими так, як хочеш, щоб поводились з тобою». Постарайтеся донести це правило до своєїдитини на доступнихдляїївіку прикладах, розповідайте, щолюдині, яку скривдили в Інтернеті, так само боляче, як якбицевідбулося при особистійзустрічі.

- Дітилюблятьспілкуватися в інтернеті. На форумах, в інтерактивних чатах, соціальних мережах, блогах і програмахмиттєвихповідомлень (ICQ, QIP та ін.) дитиназавждиможезнайтиспіврозмовників на будь-яку тему. Проте перш ніждозволитидитинівільноспілкуватися, їйпотрібнорозповісти про пов'язані з цимризики та пояснити правила спілкування з іншимикористувачами. Аджепід час спілкування, дітиможутьпіддаватисяризикузалякування, зловмиснихповідомлень, публікаціїфотографій та особистоїінформації, агресивного маркетингу тощо

- Є такепоняття – особистийпростір, а щеприслів'я: «Мійбудинок - моя фортеця». Розповідайтедитині на зрозумілих прикладах про те, щотакеїїособистийпростір: кімната, родина, найближчідрузі, захопленнятощо. Пояснюйте, що як і в реальному життідитина не пустить в свою кімнатуграти чужих, незнайомих людей, та не стане розповідати про себе стороннімдорослим, так і в Інтернетівартооберігатисвійособистийпростір. Попросітьніколи не розповідатистороннім про себе, свою родину, свійвік, адресу, обстановку в квартирі, графікроботи та професіюбатьківтощо

- Пояснітьдитині, що в онлайн-спілкуванніїйобов'язковопотрібновикористовувативіртуальнеім'я (псевдонім, нік). Цеім'яможепідкреслюватизахопленнядитини, але по ньомуніхто не повинен здогадатися про їївік, адресу, соціальний статус тощо. А для електронноїпоштиабореєстрації, наприклад, на форумінеобхідновикористовуватипростий для запам'ятовування, протетакий, що не асоціюється з дитиною пароль. Розкажіть, що пароль повинен обов'язково бути секретним, і його не слідназиватинавітьнайближчимдрузям. Щобпояснитинеобхідністьвикористаннявіртуальнихімен та паролів, хлопчакамможнарозповістиісторії про шляхетнихлицарів, щоприховувалисвоїімена та секретнихагентів.

- Намагайтеськонтролювати час та місцевідвідуванняІнтернетувашоюдитиною. Встановітькомп'ютер у загальної, для всієїродини, кімнаті, щобви могли ненав'язливоконтролюватидитинупід час їївідвідуванняІнтернету. Складітьсімейну угоду, щообмежує кожному члену родини час і строк користуванняІнтернетом. Неухильносамідотримуйтецієї угоди!

- За допомогоюфункції журналу переглянутихсторінок в оглядачіІнтернетуможнаперевіряти, наякісайти заходила дитинаостаннім часом. Але пам’ятайте, записи журналу переглянутихсторінок легко видалити!

- Якщо Ваша дитина все-таки потрапила на «дорослий» сайт, не лайте її. Пам’ятайте, щоінформація та життєвіситуаціїбуваютьприємні й корисні, а не хороші й погані, як ми звиклидумати. Якщоінформація негативна, ми повиннізрозуміти, чомукорисному вона може нас навчити – бути акуратними, уважними, відповідальними, довіряти, але перевіряти, поважати себе й т.д. Обов'язковонавчитьВашудитинуповажати себе. Розповідайте, щоповажаюча себе людина не буде дивитисявсілякідурниці.

- Здійснювати батьківський контроль поведінки дитини в інтернеті можна за допомогою різноманітного програмного забезпечення, зокрема – засобів батьківського контролю, Windows Vista або за допомогою програми Kaspersky Internet Security. За допомогою такого програмного забезпечення, Ви зможете фільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти насправді відвідує ваша дитина та що вона там робить, встановити часові рамки використання комп'ютера в цілому й інтернету зокрема, блокувати деякі небажані дії з боку Вашої дитини тощо. (Докладніше познайомитися із принципом дії та можливості батьківського контролю Windows Vista і Kaspersky Internet Security, Ви можете відвідавши сайт http://www.onlandia.org.ua.)

- Аналізуйте рахунки за мобільний телефон вашої дитини. Дивіться, як змінюється її поведінка – скільки часу вона проводить в мобільному інтернеті, коли вона ним користується – ранком, увечері, вночі. Це дозволить Вам задавати йом правильні питання та зрозуміти його інтереси.

Підготовлено на основі інформації, запозиченої з сайтів http://wap.onlandia.kyivstar.ua , http://www.microsoft.com/ukraine/athome/security/children/

Категорія: Батьківський лекторій | Додав: cypress
Переглядів: 455 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0