Середа
04.10.2023
10:00
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
МЕТОДИЧНА РОБОТА
ВИХОВНА РОБОТА
БЛОГИ ВЧИТЕЛІВ
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Червонопільська ЗОШ I-III ст. Осипенківської сільської ради

Як уникнути конфліктів зі школою?
05.02.2016, 09:03

Не жадайте від школи більше, ніж вона може вам дати. Школа - це частина життя дитини. У першокласників - більша, у випускників - менша... Подбайте про те, щоб ваша дитина жила цікавим життям і поза школою, тоді можливі шкільні невдачі не будуть настільки руйнівні для його особистості.  

 Учителі - як і всі люди - різні. Не узагальнюйте і не переносьте своє невдоволення на весь колектив школи. Напевно серед педагогів є ті, з ким ви цілком знайдете спільну мову.

 При виникненні неприємної ситуації, зв'язаної з вашою дитиною, пам’ятайте,  будь ласка, що ви сама головна людина, від якої ваша дитина чекає підтримки при загальному "розборі польотів". Ваше завдання тут - прояснити ситуацію. А от усі "міри" краще приймати вдома, після ретельного спільного обговорення із сином або дочкою.

 Приходячи в школу, обов'язково просіть вести діалог на підставі конкретних фактів, а не особистих вражень учителів. Постарайтеся зібрати різноманітну інформацію про життя дитини й аналізуйте її самі.

 Спробуйте також зрозуміти не тільки особливості поводження вашої дитини в класі (школі), але і загальну атмосферу навчального закладу. Будь-які вчинки дітей обов'язково пов'язані із соціальним контекстом, у якому він розвивається. Не кваптеся робити поспішні висновки, не зрозумівши причини його поводження.

 Не приймайте вчительську правоту апріорі. Природно, не потрібно обговорювати з дитиною тільки негативні якості (учинки) учителів, спробуйте в кожнім явищі знаходити ту крупицю корисного, котра обов'язково є присутньою у ньому. Учіть цьому дитину.

 Старайтесь регулярно приходити на батьківські збори. По можливості просіть класного керівника повідомити повістку зборів і їх тривалість.

 На самих зборах піднімайте питання загального характеру, важливі для усіх. Усі проблеми, пов'язані з вашою дитиною, доцільніше обговорити в індивідуальній бесіді з учителем. Однак краще для такої бесіди вибрати спеціальний час, тому що після зборів повноцінної розмови може не вийти, якісь нюанси залишаться нез'ясованими.

 Подумайте, чим ви могли б допомогти школі або конкретному вчителеві? Не завжди ця допомога повинна виражатися в матеріальній підтримці. Можливо, ви маєте важливу інформацію, імовірно, ви могли б дати консультації з питань, пов'язаними з вашою професійною діяльністю, а можливо, ви в стані допомогти школі в тиражуванні навчальних матеріалів, забезпеченні комп'ютерними програмами?

 Ваша участь у житті школи обов'язково вплине   не тільки на дитину, але і на те освітнє середовище, у якій вона знаходиться.

 І останнє.  Для того щоб дати  дитині  необхідні  соціальні навички,  батьки повинні не тільки розповідати про них дитині, але і демонструвати їх на практиці.

         Подумайте, будь ласка, якими бачаться дитині ваші ділові й особистісні відносини з учителями?

          Погодилися б ви, щоб він будував взаємодію з іншими людьми, скориставшись саме вашою моделлю?

Якщо так - то вас можна тільки привітати.

 Якщо  ні - у вас ще є час щось змінити!

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства , дотримуйтесь особистого плану безпеки.

1. Запишіть для себе номер телефону міліції. Якщо не знаєте, телефонуйте у довідкову службу або «102». Якщо у вас немає телефону, спробуйте узгодити із сусідами умовний знак для того, щоб вони телефонували в міліцію у випадку необхідності.

2. Коли приїде міліція, детально розкажіть і покажіть їй ваші тілесні ушкодження, а також ті домашні речі, які насильник розбив чи зламав. Якщо ви боїтесь зробити це у присутності партнера, спробуйте поговорити з представниками міліції наодинці.

3. Міліція повинна надати вам інформацію про наявність пиртулку та інших служб соціального захисту у вашому регіоні, скласти протокол, фіксуючий все, що з вами сталося.

4. Якщо вам завдано тілесних ушкоджень, зверніться до невідкладної шкидкої допомоги чи до особистого лікаря. Медичні висновки можуть бути вагомим доказом у кримінальному чи цивільному судочинстві. До того ж, медичні висновки є конфіденційними і не надаються нікому, крім Вас.

5. Продумайте щонайменше 4 місця, куди б ви могли піти, якщо залишити дім. Довірте певну суму грошей, одяг та копії найважливіших документів близьким друзям, родичам або сусідам. Слідкуйте, щоб у вас завжди були дрібні гроші для телефона-автомата або достатня сума на мобільному рахунку. Розробіть і відпрацюйте маршрут втечі з людиною, якій довіряєте. Якщо у вас є діти, ні в якому разі не залишайте їх.

Власне життя та безпека мають бути найголовнішими для вас!

ЯК УНИКНУТИ КОНФЛІКТУ В РОДИНІ

Конфліктні ситуації трапляються в кожній родині. Уникнути їх дуже складно. Потрібно проявити велике терпіння, щоб не доводити звичайний побутовий спір до справжньої сварки.

1. Якщо у вашій сім'ї стали часто виникати конфлікти, вам варто задуматися. І в першу чергу необхідно виявити причини неприємних ситуацій. Усвідомлення їх допоможе знизити кількість суперечок і сварок. Можливо, що ви або хтось із членів вашої родини відчуває постійне роздратування, що відбивається на сімейних взаєминах. Якщо причина нервозності - на роботі, то можна обговорити цю ситуацію в родині. Не варто переносити в сім'ю робочі неприємності.

2. У всіх людей рано чи пізно трапляється поганий настрій. Іноді нам дуже хочеться зірватися, виплеснути своє роздратування. Це нормальне бажання. Людині потрібно розрядка, виплеск негативної енергії. Однак не варто зриватися на домашніх. Вони не повинні страждати від вашої зміни настрою. Буде дуже добре, якщо ви станете допомагати один одному, вислуховуючи і підтримуючи. Нехай всі члени вашої родини знають, що вдома вони отримають розуміння, а не негативні емоції.

3. Навчіться правильно розставляти пріоритети. Адже набагато важливіше здоров'я і спокій домашніх, ніж склоки. Конфліктні ситуації забирають багато енергії, вони вимотують. Роздратування посилюється, і надія на конструктивну розмову стає все менше і менше. Часто повторювані сварки можуть довести вашу сім'ю до розлучення.

4. Конфліктні ситуації стануть рідкістю у вашій родині, якщо ви навчитеся розуміти один одного. Дуже дієвий спосіб досягти цього - поставити себе на місце іншої людини. Спробуйте зрозуміти мотиви вчинків інших членів сім'ї, враховуючи вік, рід занять і трудову діяльність. Разом продумайте варіанти рішень проблеми. У бесіді намагайтеся не виходити за рамки конструктивної розмови. Буде краще, якщо ваша бесіда буде носити характер діалогу, а не монологу. Нехай у вашій сім'ї знають, що їхня думка обов'язково вислухають і врахують.

Як уникнути конфліктів підлітка з вчителями?

Саме головне в житті дитини, яка навчається - це не тільки взаємини з однокласниками, а й з вчителями.

Як реагувати на зауваження та позначки? Як вести себе з викладачем не тільки дитині, а й самим батькам? Найчастіше доводиться стикатися з конфліктами, пов'язаних з непорозумінням однієї сторони іншій.

Дуже жорстке або надто лояльне ставлення до учнів викликає реакцію протесту, тому що в підлітковому віці діти оцінюють у вчителя, перш за все, людські якості. Він повинен розуміти своїх учнів, вести за собою, ставитися до них з повагою і т. д.

Також змінюється ставлення і до навчання. Освіта сприймається як підготовка до дорослого життя, і тому вчитель (головне джерело інформації), на думку підлітків, повинен зрозуміло, доступно пояснювати матеріал. На цьому грунті теж можуть виникнути протиріччя.

Подібно батькам, учитель у свідомості підлітків - володіє владою, який розпоряджається карами і заохоченнями, авторитетне джерело знань у певній області - повинен стати товаришем і другом. На їхню думку, ідеальний учитель - це людина, в якому:

1. Є здатність до розуміння, емоційного відгуку; є сердечність, тобто в вчителя хочуть бачити старшого друга.

2. Професійна компетентність, рівень знань поєднуються з якістю викладання.

3. Присутній вміння справедливо розпоряджатися даною йому владою.

Але, природно, всі якості поєднуються в одній особі не так часто. Тому виникають конфлікти. Такі конфлікти, як встановлено психологами, у віці від 13 до 18 років неминучі і нормальні. Без них не обійтися. Головне, щоб вони не переростали у "війни", "революції" і щоб правильно оцінювалися.

Найпоширеніші конфлікти

Конфлікт непокори. Підліток відмовляється виконувати ті чи інші вимоги. Часто такі, які рік тому не викликали таку реакцію. Відмова може бути висловлений словесно чи діями. Пов'язано це, мабуть, з бажанням відстоювати свою думку - нехай іноді безглуздим способом.

Конфлікт єдності. Підліток робить так, як прийнято в середовищі однокласників. Сам би він так себе не вів, якби не боязнь виглядати "слабаком", "маминим синочком", "ганчіркою".

Конфлікт лідерства. Підліток бачить у вчителя конкурента в класі. Він намагається не втратити авторитет.

Конфлікт нелюбові. Відбувається тоді, коли до вчителя ставляться без поваги. Знають, що його можна вивести з себе. Спеціально влаштовують такі ситуації, щоб учитель втратив терпіння.

Учителі, знаючи, що у віці 13-18 років підлітки можуть вести себе подібним чином, знаходять, частіше за все, вірне рішення. У цьому їм допомагають шкільний психолог і методична література.

Якщо ж ви, батьки, дізналися про конфлікт з учителем:

Не сваріть дитину, і подивіться, в чому справа .

Ніколи не обговорюйте з дитиною недоліків учителя. Краще поясніть, як важко йому працювати, вказавши цим на те, що вчитель така ж людина, як і всі інші, і може втомитися і бути роздратованим.

Поговоріть з вчителем, швидше за все, разом вам легше буде знайти вихід.

Не запускайте ситуацію. Не чекайте, коли полум'я конфлікту зачепить адміністрацію школи. Дозвольте ситуацію на самому початку.

Щоб уникнути конфліктів та неприємних ситуацій, краще готуватися до них заздалегідь. А вирішувати проблеми, що виникли з вчителями, бажано делікатно і без претензій.

Категорія: Батьківський лекторій | Додав: cypress
Переглядів: 657 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0